We wrześniu na prasowym rynku zadebiutował tygodnik opinii „Wszystko co najważniejsze”, wydawany przez Instytut Nowych Mediów. Co ciekawe, jest to przejście z wirtualnu do realu. Rzecz niecodzienna, bo zwykle słyszymy o podobnych transferach ale idących w odwrotnym kierunku.

Projekt „Wszystko co najważniejsze” powstał w 2013 roku, a teksty i felietony publikowane są w internecie na stronie internetowej Wszystkoconajwazniejsze.pl. Wydawcą jest Instytut Nowych Mediów. Tematyka tego projektu jest zachęcająca bo składa się z autorskichtekstów i tłumaczeń zagranicznych publikacji, a także (co dziś jest już rzadkością) debat, dyskusji m.in. o cyberterroryźmie,  mediach, sztuce, historii najnowszej i niestety również polityce. We WCN ukazywać się będą teksty przygotowywane specjalnie do danego wydania ale także artykuły zamknięte dotąd w wersji Premium na portalu.

Redaktorem naczelnym całego projektu – portalu i uruchamianego pisma – został prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk, a w latach 2001-2005 minister nauki i informatyzacji. Jak mówi Eryk Mistkiewicz, profesor Kleiber jest niekwestionowanym autorytetem, ponad rosnącymi barykadami sporów partyjnych.

Wśród autorów projektu znajdują się m.in. Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński, Rafał Dutkiewicz, Bernard-Henri Levy, Michał Boni, Jacek Saryusz-Wolski, Michel Wieviorka, Kazimierz M. Ujazdowski, Jeffrey Sachs, Marek Jurek, Jerzy Polaczek, Paweł Rabiej, Zdzisław Krasnodębski, Waldemar Pawlak i Carl Bildt.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/magazyn-wszystko-co-najwazniejsze-prof-michal-kleiber-redaktorem-naczelnym